Z Tych rowerem miejskim do Pszczyny i Goczałkowic-Zdroju!

rejestracja

wystarczy 1 minuta

logowanie

przygotuj telefon i PIN

Od piątku, 26 lipca 2019 r. mieszkańcy Tych będą mogli wypożyczyć rowery miejskie w Pszczynie i Goczałkowicach-Zdroju, a także dojeżdżać tam jednośladami obsługiwanymi przez Nextbike.

Kompatybilność systemów obejmuje jedynie rowery standardowe. Oznacza to, że dostępnych w Tychach rowerów typu tandem, cargo, trójkołowych oraz dziecięcych nie będzie można zwrócić na stacjach Pszczyńskiego Roweru Miejskiego (PRM).

Rower wypożyczany w stacji Tyskiego Roweru Miejskiego – niezależnie czy będzie pochodził z systemu tyskiego, czy pszczyńskiego – będzie miał 15 minut darmowego czasu. Z rowerów wypożyczonych w Pszczynie i Goczałkowicach-Zdroju można bezpłatnie korzystać przez pierwsze 30 minut. Przy naliczaniu opłat za wypożyczenie obowiązuje standardowy cennik z miasta, w którym to wypożyczenie następuje. W TRM przejażdżka nieprzekraczająca godziny kosztuje 1 zł, druga godzina – 2 zł, trzecia – 3 zł, a każda następna godzina wypożyczenia to 4 zł.

Wypożyczenie roweru jest bardzo proste. Wystarczy mieć aktywne konto w systemie i postępować zgodnie z instrukcjami na terminalu – wpisać swój numer telefonu, kod PIN i numer roweru. Można też skorzystać z aplikacji Nextbike na telefony komórkowe.