Tyski Rower Miejski powróci już za tydzień

rejestracja

wystarczy 1 minuta

logowanie

przygotuj telefon i PIN

Od piątku, 18 maja, mieszkańcy Tychów i turyści będą mogli skorzystać z 60 rowerów, które będzie można wypożyczać na 7 samoobsługowych stacjach. Poza standardowymi rowerami dostępne będą znane z poprzedniego sezonu rowery familijne typu cargo, a także tandemy, rowerki dziecięce i rower trójkołowy, z którego mogą korzystać osoby niepełnosprawne.

To pierwszy pełnowymiarowy sezon Tyskiego Roweru Miejskiego, jednak system Nextbike nie są dla mieszkańców miasta nowością. Mogli oni go przetestować podczas ubiegłorocznego programu pilotażowego. W systemie zarejestrowało się wtedy niemal 2500 tysiąca użytkowników, którzy wypożyczyli rowery niemal 6500 razy. Łączna liczba wypożyczeń – licząc również te dokonane w Tychach przez osoby zarejestrowane w innych systemach Nextbike – przekroczyła 8500.

Pilotaż Tyskiego Roweru okazał się sukcesem. Patrząc na statystyki wypożyczeń widać wyraźnie, że spodobał się tyszanom, dlatego zdecydowaliśmy, że w tym roku rowerów będzie więcej. Zachęcam mieszkańców do korzystania z tej, nie tylko ekologicznej, ale i ekonomicznej formy transportu” – mówi Andrzej Dziuba, prezydent Tychów.

Pilotaż Tyskiego Roweru okazał się sukcesem. Patrząc na statystyki wypożyczeń widać wyraźnie, że spodobał się tyszanom, dlatego zdecydowaliśmy, że w tym roku rowerów będzie więcej. Zachęcam mieszkańców do korzystania z tej, nie tylko ekologicznej, ale i ekonomicznej formy transportu” – mówi Andrzej Dziuba, prezydent Tychów.

Tychy to kolejne już miasto, które po udanym programie pilotażowym zdecydowało się na uruchomienie pełnowymiarowego systemu rowerów miejskich Nextbike. Tylko w tym roku – również po udanych pilotażach – uruchomimy systemy rowerowe m.in. w Pszczynie i Kędzierzynie-Koźlu” – tłumaczy Tomasz Wojtkiewicz, prezes zarządu Nextbike Polska, operatora Tyskiego Roweru Miejskiego. W tym roku rowery Nextbike można lub wkrótce będzie można wypożyczać m.in. w Tychach, Pszczynie, Katowicach, Gliwicach, Zabrzu, Sosnowcu, Siemianowicach Śląskich i Świętochłowicach. „Do obsługi tych wszystkich systemów wystarczy jedno konto założone w systemie Nextbike. Być może wkrótce będzie też można poruszać się na rowerach pomiędzy poszczególnymi miejscowościami. To jedyny słuszny kierunek, szczególnie tu, w obrębie Metropolii. Zależy to od poszczególnych samorządów i porozumienia między nimi. Jesteśmy otwarci na rozmowy w tej sprawie” – podkreśla Tomasz Wojtkiewicz.

Do tego czasu wypożyczane w Tychach rowery można będzie oddawać na dowolnej z siedmiu stacji systemu – Paprocanach, Dworcu PKP, Placu Baczyńskiego, Lodowisku, w pobliżu Tyskich Hal Targowych, Urzędu Skarbowego oraz na ul. Żwakowskiej przy „Merino”.

Aby zarejestrować się w systemie wystarczy na stronie www.TyskiRower.pl wpisać swoje dane i wpłacić 10 złotych opłaty inicjalnej. Co ważne, nie muszą tego robić posiadacze aktywnych kont Nextbike założonych w tyskim lub dowolnym innym systemie. Cennik wypożyczeń pozostaje bez zmian – bezpłatne jest pierwsze 15 minut każdego wypożyczenia, za nieprzekraczającą godziny przejażdżkę zapłacimy złotówkę, druga godzina kosztuje 2 złote, trzecia 3 złote, a czwarta i każda następna po 4 złote.

W tym roku z Tyskiego Roweru Miejskiego będzie można korzystać do końca października. Przyszłoroczny sezon rozpocznie się już 1 kwietnia.